O mnie

Cześć, nazywam się Filip Obara, a to jest blog, na którym dzielę się swoim wymarzonym stylem życia.

Przedstawiając się w tym miejscu, zadałem sobie pytanie: jaki naprawdę jestem? Tak copywritersko-marketingowo. Takiego języka ma prawo oczekiwać czytelnik bloga…

Lubię kawiarnie. 

Lubię błądzenie pozornie bez celu. 

Lubię filozoficzny nastrój, który towarzyszy mi, gdy zostaję na chwilę sam po śniadaniu w hotelu (rym nieplanowany).

Marzę o tym, by w sposób nieskrępowany przemieszczać się po świecie i żyć z twórczości.

Mój punkt wyjścia to to, co mam, czyli kochająca rodzina i etat w krakowskim muzeum. Wierzę, że przychodzi w życiu moment, w którym trzeba porzucić wiele potencjalnych dróg rozwoju, a wybrać tę jedną, na której schodzą się: głos serca i świadomość najważniejszego atutu, jaki się posiada.

Dlatego, nałogowo pisząc „do szuflady” od drugiej klasy liceum i coraz bardziej dusząc się na trasie między domem a pracą, założyłem bloga.

Zapraszam do wspólnej przygody ze słowem, pasją, marzeniami i z tym wszystkim, co dzieje się, gdy podejmujemy wyzwanie dzielenia się twórczością!

O blogu

Wiesz już czemu powstał blog. Pora odpowiedzieć na pytanie: jaki on jest?

Dlaczego Manufaktura Marzeń? Jak powtarza Brian Tracy, jesteśmy tym, co myślimy, a początek wymarzonego stylu życia jest w nas. Pracując w tej jednoosobowej manufakturze, tworzę treści związane z tym, co chcę, aby stanowiło mój wymarzony styl życia. 

Jest więc o północnych Włoszech i prosecco z aperolem.

Przeczytasz o filiżance espresso pomiędzy archetypami drogi i lokalności.

Odbędziemy razem podróże po arkanach kina surfingowego i albumów Toma Waitsa.

Dowiesz się, dlaczego palenie cygar jest jak czytanie Shakespeare’a i jak ich pierścienie nawiązują do symboliki kolonialnej.

Znajdziesz też parę myśli o stylu i etykiecie.

Dzielę się tym, co inspiruje i co wymaga użycia zmysłu, jakim jest wrażliwość. Ponadto bardzo ważny jest dla mnie styl, dlatego dbam, aby każdy tekst był dopracowany pod względem literackim i redakcyjnym.

Współpraca

Bloga traktuję również jako portfolio. Jeżeli podoba Ci się mój styl i chciał(a)byś nawiązać współpracę, to serdecznie zapraszam do kontaktu.

Otoczenie Manufaktury

Manufakturę Marzeń tworzę nie tylko ja, ale również Wy, Czytelnicy. Otoczenie bloga to także inni blogerzy, z którymi utrzymuję kontakt. Korzystając z okazji zapraszam Was do zajrzenia na moje zaprzyjaźnione blogi:

Byle do 20

Hooltaye w podróży

Kartka z podróży

My British Journey

Swój Czas Monika Kudryk